#2017-07-13 22:27:24 

AstronautkaA

Użytkownik

Trochę roztrzęsiona jestem, ale postaram sie pisać składnie. Mój syn ostatnio został napadnięty przez kilku zbirów, a że ćwiczy sztuki walki, to wyszedł z tego tylko poobijany. Za to dwóch z nich skończyło z połamanymi nogami. Teraz się okazało, że mój syn jest oskarżony o przekroczenie obrony koniecznej i grozi mu więzienie… Jak to jest, że nie można się przed jakimś łotrem bronić, bo jeszcze przez niego się pójdzie siedzieć… wobec tego szukam jakiegoś adwokata, który będzie mi potrafił w tej materii doradzić.
#2017-07-14 00:36:22 

Herkules

Użytkownik

Widzisz, jeśli chodzi o tę obronę konieczną, to ona niestety musi istnieć, bo jak Ci ktoś wyrwie telefon z ręki, to Ty nie możesz to niego np. strzelić, żeby go postrzelić. Rzecz w tym, że tu chodzi o pewne wartości, które są mniej lub więcej warte.
#2017-07-14 03:31:17 

Skompromitowana

Użytkownik

Kobieta pisze, że jej syn został napadnięty przez kilku typków, a Ty mówisz o jakimś złodzieju i telefonie. Skąd wiesz, jakie mieli tamci goście zamiary? Dobrze, że masz syna, bo to nigdy nie wiadomo, jak mogłoby się skończyć.
#2017-07-14 06:05:09 

Herkules

Użytkownik

Ale jej syn zna przy tym sztuki walki, więc mógł ich obezwładnić bez uszkadzania im kończyn. Owszem, może i chcieli go połamać, ale skąd wiadomo, że on np. ich nie gonił i tam im nóg nie połamał?
#2017-07-14 07:06:58 

AstronautkaA

Użytkownik

Wypraszam sobie, mój syn nie jest jakimś zbójem!
#2017-07-14 07:46:04 

Herkules

Użytkownik

Tego nie twierdzę, ale w adrenalinie zdarzają się różne rzeczy.
#2017-07-14 10:40:15 

Zorro

Użytkownik

I tu widzisz, sam piszesz o adrenalinie. A przecież KK sam stanowi, ze w przypływie strachu lub silnego wzburzenia sąd może odstąpić od wymierzenia kary, a nawet i umorzyć sprawę. Zresztą… nie będziemy Ci mówić. Najlepiej rzeczywiście udać się gdzieś w Zabrzu do adwokata od spraw karnych, mój znajomy kiedyś miał taką sprawę, podobną, to znalazł tego http://www.wojtalik.com.pl/sprawy-karne-i-karno-gospodarcze.html. Pan mecenas nakreślił mu sytuację i jakoś się z tego wyramolili.
#2017-07-14 12:22:33 

Pępek_świata

Użytkownik

Ja kiedyś zostałem oskarżony o kradzież, to znalazłem link http://www.wojtalik.com.pl/. Pan mecenas pomógł mi zebrać dowody w sprawie, także pomagał mi dopilnować formalności. Ostatecznie sąd uznał mnie za niewinnego :)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015