#2016-09-30 03:49:23 

CorazGrubsza

Użytkownik

Może komuś przyda sie taki wątek. A mianowicie, co to są badania psychotechniczne dla kierowców. Sama się wcześniej zastanawiałam, więc może warto szerzej napisać o co dokładnie w tym chodzi. MOże ktoś kto ma bardziej fachową wiedzę, mógłby przybliżyć temat. Na czym to polega? Jak długo trwa? Czemu służy? I tak dalej.
#2016-09-30 05:47:58 

Lokalokaloka

Użytkownik

To ja mogę w skrócie przedstawić. Jeśli ktoś zastanawia się nad badaniami psychotechnicznymi dla kierowców w Warszawie to generalnie takie badanie składa się z dwóch etapu. Jest etap mający na celu ocenę osobowości, to znaczy, czy dana osoba nadaje się na kierowcę, jej temperament, koncentracja, zdolność logicznego myślenia itd. To polega głównie na wywiadzie, czasami trzeba wypełnić jakiś kwestionariusz psychologiczny. Drug część to konkretne zdolności potrzebne do prowadzenia pojazdu, a więc widzenie w mroku, czas reakcji, refleks, widzenie stetoskopowe, badanie wrażliwości na rozbłyski światła itd. Do tego służy konkretna aparatura.
#2016-09-30 08:36:12 

GajowyFaustyn

Użytkownik

Witam, al jak długo trwa takie badanie?
#2016-09-30 09:31:21 

Lokalokaloka

Użytkownik

Zależnie od tego, jaki typ prawa jazdy czy do jakich uprawnień jest to potrzebne, może to być kilkanaście minut, najdłużej do godziny, na pewno nie więcej. Dodam jeszcze, że prawidłowo przeprowadzone badanie powinno się odbywać indywidualnie, a nie mieć formę grupową, że wszyscy na raz robią to samo. No może w przypadku zwykłego prawa jazdy, ale to też nie jest wtedy do końca miarodajne.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015